Preskocit navigáciuVYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
November 2019
Po Ut St Št Pi So Ne
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Výcvik prieskumnej čaty


Výcvik prieskumnej čaty

Krajina Alfaland, provincia Wida Fari, mrazivé počasie -10 stupňov Celzia. Úloha pre príslušníkov prieskumnej čaty 12. mechanizovaného práporu bola nájsť nepriateľskú skrýšu, vykonať elimináciu teroristickej skupiny a prípadne ich zajatie.

Pred začatím operácie vojaci vykonali vlastné maskovanie za použitie maskovacích farieb, sieťok a prírodného materiálu zodpovedajúceho terénu v ktorom čata pôsobila. Veliteľ čaty vydal rozkaz prepadovej a zabezpečovacej skupine a stanovil im úlohy k postupu  ich splnenia. Prepadová skupina sa nepozorovane dostala čo najbližšie k úkrytu nepriateľa. Zabezpečovacia skupina pozorovala činnosť a bola pripravená ich podporovať paľbou pred prípadným odhalením. Nepriateľ ich nesmel spozorovať aby nezastavil postup a neprišlo ku stratám prieskumnej čaty. Ostreľovač bol na mieste, boli spozorovane tri ozbrojené osoby, ktoré sa pohybovali okolo úkrytu. Prepadová skupina bola pripravená zaútočiť, v tom padol výstrel a pridávajú sa ďalšie. Nepriateľ bol zlikvidovaný, dvaja pátrači  skontrolovali úkryt či tam niekto nezostal, zobrali dokumentáciu prezreli osoby a vykonali ústup.

Všetko to bolo rýchle a nenápadné. Družstvá vykonali stiahnutie do zhromaždiska, kde vykonali kontrolu prítomnosti, munície a zbraní. Operácia dopadla výborne, nikto nebol zranený a teroristická skupina bola zneškodnená.

Skutočnosti sa jednalo o intenzívny výcvik prieskumnej čaty v priestore Kolíňanský vrch v príprave na certifikačné cvičenie 12. mechanizovanej prápornej skupiny.


Výcvik preiskumnej čatyVýcvik preiskumnej čatyVýcvik preiskumnej čatyVýcvik preiskumnej čaty

Autor: npor. Ing. Jozef CABADAJ - Dátum: 02.02.2012
Čítanosť: 8916
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share