Preskocit navigáciu

Príliš vzdialený most - TAC (taktické miesto velenia)


Príliš vzdialený most - TAC (taktické miesto velenia)

Názov príspevku je prepožičaný zo známeho vojnového filmu o operácii Market garden, počas ktorej sa spojenci pokúsili obsadiť tri mosty cez rieku Rýn.

11.ťažká mechanizovaná práporová skupina si môže povedať, že počas cvičenia SACRED HORSE 2022 napĺňa túto ľahkú parafrázu rozložením svojich prvkov v priestoroch posádkového cvičiska Sučany a vojenského priestoru Turecký vrch. Ako je asi každému, kto oblieka poľný odev nejaký čas jasné, kladie to zvýšené nároky nie len na riadenie samotnej bojovej činnosti, tok informácii, ale obzvlášť na logistické zabezpečenie, ktoré priznajme si, býva “kameňom úrazu“ i pri cvičeniach, kde sú manévrové jednotky navzájom podstatne bližšie.

Najmä na TOC- u je často počuť: „Zabezpečím / dodám, ale čakaj- horím!“ Neznamená to však, že by cvičiace vojská nedostali potrebné zásoby včas.

Nateraz jednotky cvičia činnosti súvisiace so zriadením a udržaním Predsunutej operačnej základne, predtým absolvovali Kontrolu zladenosti, kde dosiahli hodnotenie dobre. Autor: 11.mpr , Foto: 11.mpr - Dátum: 03.10.2022
Čítanosť: 2538
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share