Preskocit navigáciu

Sústredený výcvik strelcov-operátorov


Sústredený výcvik strelcov-operátorov

V priestoroch tankovej posádkovej strelnice Devičany sa v termíne od 20. do 24. februára 2023 uskutočnilo jedno z rozhodujúcich zamestnaní tohto výcvikového obdobia a to „Sústredený výcvik strelcov-operátorov“ z podriadených útvarov 1. mechanizovanej brigády, 11. mechanizovaného práporu Martin, 12. mechanizovaného práporu Nitra a 13. mechanizovaného práporu Levice.

Riadiacim zamestnania bol príslušník z nitrianskeho 12. mechanizovaného práporu Nitra kapitán Jozef Hudec. Levickí príslušníci sa podieľali na organizačnom zabezpečení priebehu cvičenia.

Cvičenie strelieb  z bojového vozidla pechoty cvičenie 1 a  2 deň z lafetovaných zbraní z BVP-1 a 2 – kanón zámena guľomet, bolo zamerané na prípravu výzbroje a munície, zbraňových systémov, pozorovacích prístrojov BVP-1 a 2, ako aj skladanie a rozoberanie 30 mm kanóna BVP-2. Túto zručnosť nadobúdajú strelci operátori počas celého výcvikového roka.

Riadiaci zamestnania v závere výcviku vyhodnotil zamestnanie s tým, že každý zo zúčastnených cvičiacich ciele zamestnania splnil. Medzi najlepších v tejto etape výcviku za 13.mpr Levice patrili desiatnik Matej Galamboš  a desiatnik Miroslav Mucha.  Aj napriek množstvu úloh, ktoré 13.mechanizovaný prápor zabezpečuje sa zamestnanie nieslo v duchu profesionality a odhodlania vojakov plniť svoje úlohy čo najlepšie.


Sústredený výcvik strelcov-operátorovSústredený výcvik strelcov-operátorov

Autor: 13.mpr , Foto: 13.mpr - Dátum: 27.02.2023
Čítanosť: 3249
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share