Preskocit navigáciu

Ciele a úlohy výcviku ženistov „záložákov“ sú splnené


Ciele a úlohy výcviku ženistov „záložákov“ sú splnené

          Výcvik príslušníkov aktívnych záloh zameraný na problematiku vševojskovej prípravy, odbornej prípravy pontónových jednotiek a plnenia úloh „domáceho krízového manažmentu“ bol vykonaný v Centre výcviku na Lešti.

V období od 14. do 25. septembra sa 43 príslušníkom aktívnych záloh podarilo splniť stanovené ciele náročného výcviku a zdokonaliť sa tak v tejto odbornosti. Nácvik záchrany topiaceho človeka, poskytnutie prvej pomoci, vykonanie ostrých strelieb, zriaďovanie a udržanie prievozových prepravísk z pontónovej mostovej súpravy PMS bol len zlomok úloh, ktoré boli pred nich postavené a ktoré s hrdosťou splnili.

Po skončený výcviku veliteľ ženijného práporu podplukovník Jozef Kasl poďakoval každému príslušníkovi aktívnych záloh a dodal: „Príslušníci aktívnych záloh môžete byť na seba hrdí. Každým rokom ste lepší a lepší. Váš profesionálny prístup a zodpovedná práca z vás robia odborníkov na vysokej úrovni“.


Ciele a úlohy výcviku ženistov „záložákov“ sú splnené Ciele a úlohy výcviku ženistov „záložákov“ sú splnené Ciele a úlohy výcviku ženistov „záložákov“ sú splnené

Autor: žpr , Foto: žpr - Dátum: 28.09.2020
Čítanosť: 4397
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share